Наталя Володимирівна Шило працює у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу № 14 "Орлик" з 2000 року.

Освіта: повна вища, Запорізький державний педагогічний інститут, педагогика та психологія дошкільна, викладач педучилищ, методист з дошкільного виховання

Категорія: Вища

Керівник, як головний вихователь

повинен турбуватися про те, щоб в духовному

житті педагогічного колективу ніколи не

згасла думка про дитину".

В.О. Сухомлинський

Я часто чую запитання: "Чи легко бути завідувачем дошкільного закладу?" Відповідь проста - Не просто, тому що  одна особа поєднує в собі виконання багатьох функцій. Я і адміністратор, і завгосп, і наставник і співробітник дошкільного закладу, який працює із дітьми та їхніми батьками, працівниками закладу. Постійно на видноті і під наглядом сотні зацікавлених очей.

Завідувач ДНЗ - взірець для наслідування своїми підопічними, від мого ставлення до роботи залежить і ставлення співробітників дошкільного закладу до педагогічного і виховного процесу.

Забезпечуючи системну освітню та адміністративно-господарську роботу ДНЗ, усвідомлюючи свою роль у колективі, я як завідувач дошкільного закладу маю бути професійно компетентною із різних питань діяльності закладу:

- вміти вибирати інформацію та структурувати її;

- вміти прогнозувати  шляхи розвитку закладу;

- мобільно реагувати на ситуацію, приймати відповідне рішення;

- приймати нетрадиційні управлінські рішення;

- прораховувати наслідки виконання ухвалених управлінських рішень.

Компетентність керівника ДНЗ є сукупністю необхідних для ефективної професійної діяльності системних науково-філософських, суспільно-політичних, психолого-педагогічних, предметних та соціально-функціональних знань і умінь, відповідних особистісних якостей.

"Два винаходи людини можна вважати найважчими:

мистецтво управління та мистецтво виховувати".

Іммануїл Кант