20.01.2020

Згідно Законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» № 4004-ХІІ від 24.02.1994р., «Про захист населення від інфекційних хвороб» (змінений і доповнений законом від 09.02.2006р.),  у зв’язку з реєстрацією випадку вітряної віспи у дитини, яка відвідує групу молодшого віку №5  з метою профілактики поширення інфекційних захворювань, повідомляємо про оголошення карантину у групі молодшого віку №5 з 20.01.2020 по 06.02.2020 року (включно).

25 жовтня 2019 року у ДНЗ №14 комісією громадського контролю була проведена перевірка з організації харчування. Контролю підлягали: - документація завозів продуктів, якість продуктів у коморі, контроль виходу продукції на харчоблоці. Комісія зробила висновок, що організація харчування в ДНЗ №14 знаходиться на належному рівні, та висловила подяку працівникам дошкільного закладу за якісне харчування дітей.

Світлина від ДНЗ 14 Орлик м. Запоріжжя.

Світлина від ДНЗ 14 Орлик м. Запоріжжя.

Світлина від ДНЗ 14 Орлик м. Запоріжжя.

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ СВЯТКУЄ ДИТЯЧИЙ САДОК
«Зі святом, рідна Україно! Ти в нас на всіх одна — єдина!» — з такою лаконічною назвою пройшло дійство в ДНЗ №14 «Орлик», з нагоди Дня Державного Прапора, Дня Незалежності України.
Урочистість, святковість, піднесеність надихало все — і веселкові барви вишиванок на дітях і дорослих , яскраво зі смаком прибраний дошкільний заклад, прекрасний музичний супровід національних, патріотичних мелодій.
Маленькі артисти в українських національних костюмах знайомили маленьких глядачів з національною символікою, традиціями, співали, танцювали, змагалися у козацьких розвагах
Виступи дітей щоразу сприймалися особливо трепетно, бо несли з собою яскравий позитив – любов до рідної України.
Всі готувалися до свята: діти та педагоги.
В котрий раз вихователі мали нагоду перечитати сторінки Великого Кобзаря!

Тут Тарасові стежки, солов’їнії пісні.
Тут калина і верба, тут і радість і журба,
ніжне материнське слово і така чудова мова.
Отож і мали нагоду педагоги прочитати вірші про солов’їну мову, барви української вишиванки.
Дуже цікавим і повчальним був цей день. Нехай завжди квітне Україна мила, краю наш чудовий!

Світлина від ДНЗ 14 Орлик м. Запоріжжя.

Світлина від ДНЗ 14 Орлик м. Запоріжжя.

Світлина від ДНЗ 14 Орлик м. Запоріжжя.

10.07.2019

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ВИХОВАНЦІВ ДНЗ №14 !!!

Наш заклад відкриваєтся 15.07.2019 року. Будуть працювати групи:

№1 (ясла) раннього віку,

№4 середньо-старшого віку

та №5 молодшого віку

за списками на 2018 2019 навчальний рік.

 

27.02.2019

Сьогодні в нашому закладі відбувся колективний перегляд заняття з сенсорного розвитку для дітей раннього віку. Вихователь - Ігнатова Галина Геннадіївна. Тема : "Похід до лісу". Сенсорне виховання має дуже важливе значення для всебічного розвитку дитини. Дитина, яка оволодіє сенсорною культурою, не тільки звертатиме увагу, виокремлюватиме якості предметів і явищ навколишнього світу, а й самостійно набуватиме знань, відкриватиме свій внутрішній світ, що значно важливо для неї.

 

18.02.2019

"Доброта - це мова, яку можуть чути глухі та бачити сліпі" 
Марк Твен
Сьогодні в нашому закладі пройшов колективний перегляд інтегрованого заняття "Добро врятує світ" для дітей старшої групи, вихователь Кацюба Юлія Василівна. Мета даного заняття - виховання у дошкільників почуття доброти, чуйності, милосердя, поваги; формування умінь формулювати моральні судження, відрізняти добре від поганого.

 

08.02.2019

Навчити дитину з малечку берегти своє здоров'я - завдання батьків і педагогів. Сьогодні в нашому закладі відбувся колективний перегляд для дітей старшого віку. Тема заняття: "Квітка здоров'я", вихователь Наталія Вікторівна Ушакова. Дуже важливо з дитинства сформувати валеологічний світогляд, мотивацію вести здоровий спосіб життя. Переконати у понятті дітей про те, що здоров'я - основа щастя людини.

 

30.01.2019

Сьогодні в нашому закладі відбувся колективний перегляд заняття для дітей старшого віку на тему: "Компетентність дітей в небезпечних ситуаціях". Вихователь - Чуніхіна Наталя Миколаївна.
Кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров'я у повсякденному житті. Наша мета дати дітям елементарні знання з питань особистої безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

23.01.2019 року

в нашому закладі проведено колективний перегляд заняття з розвитку мовлення дітей середнього віку з використанням мнемотехніки. Тема: заучування вірша "Що за гостя в нас така?" Г.Демченко. Вихователь - Ірина Степанівна Підгородецька. Мнемотехнічні прийоми особливо важливі для дошкільнят, так як розумові завдання вирішуються з переважною доллю зовнішніх засобів, наочний матеріал засвоюється краще вербального. Діти починають розмовляти повними поширеними реченнями, вільно, без хвилювання та впевнено. Збільшується творчий потенціал.

11.01.2019

В щедрий вечір, в Новий рік, ми вітаємо усіх!
Сьогодні в нашому закладі пройшло Різдвяне свято. Наші педагоги створили чарівну та позитивну атмосферу, де діти разом з героями мали можливість пограти, поспівати, отримати гостинці - подарунки.
Всі присутні отримали величезне задоволення та досвід у звичаях українського народу.

 

В грудні 2018 року колектив,батьки та вихованці нашого закладу прийняли участь у благодійній акції, яку проводив благодійний фонд "Старість в Радість": сбір Новорічних подарунків для бабусь та дідусів з Запорізького дому людей похилого віку.
Сумісними силами були зібрані солодощі, в’язані речи та дитячі малюнки для того, щоб передати нашу любов, та теплоту у ці зимові дні бабусям та дідусям нашого міста. 
Щиро дякуємо нашим батькам та нашим вихованцям за небайдуже ставлення та допомогу. 
Сьогодні, 27.12.2018 року все було передано волонтерам благодійного фонду. Вітаємо всіх з наступаючими святами! Бажаємо тепла і затишку кожній родині!

Світлина від ДНЗ 14 Орлик м. Запоріжжя.

03.09.2018 

У вересні 2018 року у нашому закладі замість двох короткотриваліх груп

відкривається ще одна група раннього віку (2-3 роки)

 

03.07.2018

Шановні батьки!

23 липня 2018 ДНЗ №14 відновлює свою роботу після закінчення ремонтних робіт. 

Чекаємо на зустріч з вами!

 

08.05.2018 

Шановні батьки!

25 травня 2018 0 15.30  у нашому закладі відбудеться щорічне звітування завідувача ДНЗ№14.

Порядок денний:

1. Звіт завідувача

2. Звіт вихователя - методиста 

3. Звіт сестри медичної старшої

4. Звіт голови батьківського комітету 

Міні-музеї ДНЗ №14

З метою залучення дітей до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності в нашому дитячому садку створено міні – музеї: Міні-музеї – це куточки, що оформлені відповідно до певної теми і містять, окрім «музейних експонатів», дитячі роботи, створені малюками та їх батьками.
Важлива особливість міні-музеїв – це участь малюків у їх створенні. Діти разом з дорослими обговорюють тематику, приносять з дому різноманітні експонати, деякі виготовляють своїми руками.
Зміст, оформлення і призначення міні-музеїв відповідають віку дітей.

Завдання міні – музеїв:
• збагачення розвивального середовища груп;
• формування в дітей уявлення про справжній музей;
• розвиток творчого мислення;
• поглиблення знань дітей про декоративно – прикладне мистецтво, народні ляльки; обереги рідного краю.
• формування освіченої та розвиненої особистості та сприяння вихованню в неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу.
Міні – музеї є складовою системи навчально – виховної роботи в дошкільному закладі.

В нашому закладі діють такі музеї:

група №1

Міні-музей української кераміки

Даний музей дає змогу збагатити дітей враженням від предметів гончарства, яких вони ніколи не бачили та й не могли бачити в побуті; поглиблює знання дітей про культуру, побут, ремесло українців.

група №2

Міні-музей «Хліб – всьому голова»

В цьому музеї знаходяться зразки злакових культур,  колекції різновидів, хлібобулочні вироби. Представлені експозиції картин, що розповідають дітям як сіяли, вирощували та збирали зерно в старі часи, і як це відбувається зараз. Діти можуть дізнатися як овес та пшениця перетворюються на борошно та жито.

Також в даному міні-музеї діти можуть проявити практичну діяльність щодо вирощування на підвіконні вівса, пшениці, жита та інш. Створення міні-музею є основою виховання у дітей особистісних якостей: поваги до праці, дбайливому відношенню до одного з найбільш важливих продуктів харчування – хлібу.

група №3

Міні-музей ляльки-мотанки

Даний міні-музей формує основи знань про різноманітність, призначення та техніку виготовлення української ляльки – мотанки .В міні-музеї представлені експонати: лялька – мотанка з ниток, лялька – мотанка з кукурудзяного листя, лялька – мотанка «Зернушка», «Кубишка-травиця», «Берегиня». Українська лялька-мотанка розвиває духовний світ і пробуджує відчуття рідного коріння, виховує любов до народних звичаїв і традицій, почуття гордості за свою Батьківщину, її історію.

група №4

Міні-музей «Українські витинанки та вишивки, розписи»

В даному міні-музеї представлені витинанки (вид українського народного декоративного мистецтва) для прикрашення житла, ажурно або силуетно витяті ножицями , вирізані з білого або кольорового паперу. Вони використовувались для прикрашення стін, вікон, полиць, печей.

В міні-музеї також представлені різновиди розписів: косівський, опішнянський, петриківський, бубнівський , та різні види вишиванок для прикрашення одягу.

група №5

Міні-музей «Український рушник та вишиванка»

В міні-музеї даної групи представлені експонати рушників, вишитих різними техніками: декоративної гладдю, хрестиком. Діти можуть дізнатися, що рушник – це не тільки предмет українського  національного побуту, але і оберіг, та ознайомитись з техніками вишивки різних регіонів України.

 

 

 

Шановні батьки та гості нашого сайту

В період з 18 по 21 грудня 2017 в нашому закладі відбулись Новорічні свята для дітей та батьків.

Деякі відеоматеріали ви можете переглянути на нашому каналі в YouTube

Шановні батьки!

29.11.2017 в нашому закладі відбулось методичне об'єднання з фізичного розвитку дошкільників "Спортивний парад здоров'язбережувальних технологій"

Бажаючі батьки можуть відвідати "Спортивний парад здоров'язбережувальних технологій" 01 грудня 2017 о 9.30 в музичній залі або переглянути на нашому каналі

в YouTube

 

Шановні батьки!!!!!

Національна дитяча «гаряча лінія» - для дітей та про дітей. Це означає, що «гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. Дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером 0-800-500-225 (безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону.

Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною.

На Національній дитячій "гарячій лінії" консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», - насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.

Пряме посилання:

Дитяча "гаряча лінія"

 

 

 Конкурс "Заговори, щоб я тебе побачив"

 

Шановні батьки!

До вашої уваги!

Відтепер ви зможете переглянути деякі виступи вихованців ДНЗ №14 за наступним посиланням:

ДНЗ №14 на каналі youtube

16.11.2016

Шановні батьки!

Звертаємо вашу увагу,

що 16 листопада (середа)

в 16.00  відбудеться засідання загального батьківського комітету.

Запрошуються всі члени батьківських комітетів груп.

 

06.10.2016

Шановні батьки! Сьогодні у нашому закладі о 10:00 відбудеться урочисте відкриття короткотривалих груп перебування. Запрошуємо вас на свято!!!! Фото звіт можно буде подивитися на нашому сайті в розділі фотоальбоми.

23.05.2016

20 травня 2016 у ДНЗ №14 відбулося звітування завідувача дошкільного навчального закладу (ясел-садку) комбінованого типу №14 "Орлик" Шило Наталі Володимирівни за підсумками 2015-2016 навчального року перед педагогічним колективом і громадськістю. 

Мета звітування:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 14 «Орлик» комбінованого типу Запорізької міської ради Запорізької області, розташований за адресою: 69068, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Кругова,173, телефон 8(0612)720 44 85 E-mail:orlyk_14@ukr.net, адреса сторінки  dnz14zp.ucoz.ua

Керуючись законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, спираючись на досягнення, враховуючи недоліки, колектив дошкільного навчального закладу № 14 комбінованого типу у 2015/2016 навчальному році працював над такими  пріоритетними завданнями:

1.Продовжити впровадження у навчально – виховний процес новітніх методик профілактики дитячих захворювань, здоров’язбережувальних технологій та соціально – оздоровчих проектів.

2.Виховувати у дітей любов до України, шанобливе ставлення до родини, повагу до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу, а також формувати ціннісне ставлення дошкільників до рідної мови у патріотичному вихованні.

Таємним голосуванням роботу дошкільного навчального закладу (ясел-садку) комбінованого типу № 14 «Орлик» під керівництвом завідувача Наталії Володимирівни Шило за період з 01 вересня 2015 року по 31 травня 2016 року визначили задовільною.

Сьогодні в нашому закладі відбувся колективний перегляд заняття для дітей старшого віку на тему: "Компетентність дітей в небезпечних ситуаціях". Вихователь - Чуніхіна Наталя Миколаївна.
Кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров'я у повсякденному житті. Наша мета дати дітям елементарні знання з питань особистої безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

 

Сьогодні в нашому закладі відбувся колективний перегляд заняття для дітей старшого віку на тему: "Компетентність дітей в небезпечних ситуаціях". Вихователь - Чуніхіна Наталя Миколаївна.
Кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров'я у повсякденному житті. Наша мета дати дітям елементарні знання з питань особистої безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.

 

17.05.2016

17.05.2016 р. В ДНЗ №14 відбувся майстер-клас для вихователів «Емоції в глині».

На майстер- класі вихователі розширили свої знання про такий матеріал для творчості як глина, познайомилися з її якостями, познайомилися 

з методами та прийомами роботи з глиною, дізналися про особливості роботи з дітьми дошкільного віку. 

В процесі роботи  було взято за мету розвиток  сенсорних відчуттів, зняття  психоемоційного напруження та пошук ресурсу для подальшої продуктивної роботи.